"You don't know what I'm capable of, you don't know what I've done!" Harry Potter

15. března 2014 v 21:35 | alfalfa |  Books, more books
Za necelú pol hodinu začne posledný diel Harryho Pottera a ja som zrazu dostala veľkú chuť niečo napísať. Prepáčte mi, už dlhšie som sa neozvala, čo ma úprimne mrzí, ale niekedy to jednoducho nie je tak ľahké. Aby som sa vrátila na začiatok k Potterovi. Priznám sa, že som nikdy nebola jeho veľkým fanúšikom a po niekoľkých márnych pokusoch som nedokázala dočítať do konca ani prvý diel. Viem, že veľa z vás bude veľmi prekvapená, že som túto svetoznámu ságu nikdy nečítala. Popravde ma to vôbec nebavilo a zdalo sa mi to ako strata času.

Na jednom talianskom televíznom kanále začali každú sobotu večer vysielať jeden diel Harryho Pottera a ja som jednu sobotu nemala čo pozerať, tak som si pustila prvý film a potom sa to rozbehlo. Začala som každý jeden týždeň napäto očakávať sobotu. Každým dňom som sa tešila viac a viac. A dnes ma čaká posledný diel a musím povedať, že ma to prekvapivo mrzí. Mám rada, keď sa môžem na niečo tešiť, tak mi týždeň rýchlejšie a krajšie ubehne.

Aj napriek tomu, že sa mi filmy veľmi páčia a vždy ma zaujmú, nemyslím si, že by ma knihy mohli baviť. Popravde sa nechcem pustiť do niečoho tak veľkého, predsa je to sedem hrubých kníh. A počas semestra musím čítať veľa vecí do školy, takže veľakrát si na svoju vybranú literatúru nenájdem čas. Neviem, v tejto veci som dosť nerozhodná. Na jeden strane by som to chcela znovu skúsiť a dať tomu šancu, ale vzápätí zmením názor. Čo si vy myslíte o knihách Harryho Pottera? Čítali ste všetky diely? Páčia sa vám? Napíšte mi svoje názory do komentárov, som na ne veľmi zvedavá!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Maruška Maruška | E-mail | Web | 15. března 2014 v 21:49 | Reagovat

Samozřejmě, že jsem četla všechny díly HP a samozřejmě, že jsem je četla všechny asi třikrát. :D
Pokud se ti film, líbil, MUSÍŠ si přečíst knížky. Žádné: ,,Film byl dobrý, ale do knížek se mi nechce." To neexistuje.
Jakmile jsi viděla filmy, je tvou povinnosti přečíst si knížky, protože tolik vynechaných scén, to ve filmu neuvidíš. A v knížkách všechno daleko lépe pochopíš, uvidíš souvislosti, začne ti něco dávat smysl, co ti doposud smysl nedávalo. :)
Zase ti tady nechci říkat, že pokud jsi nečetla HP, jsi špatný člověk, to ne. (I když...) Protože paní Rowlingová je bůh. Já nevím, jak ji jinak napsat, ale skláním se nad její fantazií, nad jejím umem psát, je boží. Je tedy bůh a patří na Olymp. Právem. :))
Když budeš mít čas, náladu a hlavně, když budeš CHTÍT, rozhodně si tuto sérii přečti a nenech si ji ujít, protože pak Harryho ze srdce nikdy nevyndáš. A nemít ho tam, to by byla škoda, ne? ;)

2 Sima Sima | Web | 16. března 2014 v 7:31 | Reagovat

Ano, četla jsem všechny díly a to hlavně ze zvědavosti, jak to dopadne. Ostatně to je důvod, proč čtu většinu knižních sérií - například Hru o trůny. Odmítám čekat na zfilmování. Já potřebuji strašně nutně vědět už teď, jak to dopadne. :-D

3 Nella Mind Nella Mind | Web | 16. března 2014 v 20:36 | Reagovat

Já tě chápu, žes to nikdy nedočetla. Teda, tak trochu chápu. Protože dokud se pro to vyloženě nenadchneš, tak to prostě nemáš šanci dočíst. Ale na druhou stranu, je to strašná škoda. Protože Harry Potter prostě stojí za přečtení.

Když by ses do toho dala, přečetla bys to hned, vím to z vlastní zkušenosti. Sama jsem to četla až loni, a těch 900 stránek nebo kolik má pátý díl, jsem dala ani ne za týden. Prostě se nedá přestat. Ale je to blbý kvůli škole, to je jasný.

Ale myslím, že to stejně stojí za to. Protože žádná knížka není jako Harry Potter. Nemyslím vyloženě tak dobrá, prostě... Tohle je svět kouzel, kterému se málo co vyrovná. :)

4 Gooverka Gooverka | Web | 17. března 2014 v 19:24 | Reagovat

Tady se hlásí jeden skálopevný fanoušek! Já Harryho četla jako jedna z prvních v republice a vyrůstala s ním. Určitě to nebude bavit každého, nemusíš se cítit nijak divně, prostě to není tvůj šálek kávy. A filmy jsou skvělou alternativou. Sice mají s knihami společné opravdu jen motivy, ta atmosféra v nich je nádherná a takhle skvěle ji nedokáže popsat žádný spisovatel.

Až budu hodně stará, zase se do všech dílů s chutí začtu, protože je mám doma všechny :)

5 Kam. Kam. | Web | 18. března 2014 v 17:14 | Reagovat

Jsem strašně ráda, že Harryho na nově začali dávat. Né proto, že bych se na něho dívala sama, ale proto, že vidím, jak spousta lidí, kteří předtím Harryho rádi neměli, po každé sobotě čím dál víc začínají měnit názor, a Harryho si oblibují :) Jsem strašně ráda, protože Harry je prostě můj TOP film a čím víc lidí ho má rádo, tím lépe! A navíc si myslím, že tenhle film opravdu stojí za to, aby byl ještě oblíbenější, než už je :)

Miluji Harryho, ve svých 8 letech jsem si všechny knížky přečetla, a od té doby jsem celou sérii četla ještě nejmíň 3x. Strašně ráda mám filmy, to, jak je to celé ztvárněné, naprosto úžasné vybraní herci, kteří se na své role opravdu hodí, spousta efektů, a nesmím zapomenout na to, že Harry Potter ve filmu má podle mě ty absolutně nejlepší hudební melodie a písničky. aww <3

Určitě si knížky přečti. Nejen, že je tam mnohem více než ve filmu, ale podle mě, ten, kdo nečetl knížky a viděl pouze film nidky nemůže pochopit všechny ty spojitosti mezi postavami, všechna tajemství a prostě, podle mě není ve filmu ani polovina toho, co je v knížce. Častokrát se mě pak lidi, co pouze viděli filmy ptají, proč to tak je, a co se předtím stalo, protože to prostě z toho filmu neví.

Pokud je Harry Potter dobrý ve filmu, tak v knížce je ještě 100% lepší. Pokud to aspoň trochu jde, snaž se najít si ten čas, protože myslím, že to stojí za to :)^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama